NTG - Nowoczesna Technika GrzewczafirmaOfertaRealiyacjePromocjePracaKontakt
instalacje grzewczeinstalacje gazoweinstalacje sanitarneinstalacje wodno-kanalizacyjne

Instalacje grzewcze - kotłownie

"...lata praktyki i zebrane przez nas doświadczenie spowodowało, że Klienci oceniają nas jako profesjonalistów w tej dziedzinie..."

Kotłownie gazowe

proponujemy kotły jednofunkcyjne (zasila instalacje centralnego ogrzewania) lub dwufunkcyjne (przygotowuje dodatkowo ciepłą wodę użytkową), które mogą być z otwartą komorą spalania, zamkniętą komorą spalania lub kondensacyjne. Do kotłów centralnego ogrzewania możemy zaproponować również palniki wentylatorowe. W zależności od potrzeb oferujemy kotły - wiszące lub stojące. Dla kotłów jednofunkcyjnych możemy zaproponować zasobnik ciepłej wody - wiszący, stojący lub leżący. W ofercie naszej znajdziecie Państwo kotły wiodących firm - Buderus, Viessmann, Ulrich, Junkers, Vaillant

Kotłownie olejowe

polecamy kotły wiszące lub stojące, jednofunkcyjne lub dwufunkcyjne. Kotły różnią się mocą oraz palnikami. Kocioł olejowy wymaga zbiornika olejowego. Proponujemy zbiorniki - Sotralentz, Roth, Schütz

 

 

 

 

Kotłownie na paliwo stałe

rozróżniamy na węgiel, drewno, ekogroszek (retortowe), kotły miałowe. Kotły na węgiel eko-groszek nie wymagają stałego rozpalania a paliwo dozowane jest przez automatyczny podajnik. W ofercie posiadamy: kotły ze spalaniem dolnym, górnym. (Buderus, Reco, Cichewicz, Greń, kotły pleszewskie). Do każdego rodzaju kotła stosujemy regulatory c.o.

Kominy stalowe: (Jeremias, MK)

Do kotłów gazowych i olejowych - stosujemy kominy z blachy ze stali kwasoodpornej. Do kotłów z zamkniętą komorą spalania i kondensacyjnych - stosujemy przewody powietrzno-spalinowe (z uszczelkami), koncentryczne (typ rura w rurze) lub osobne przewody powietrze i osobne spalinowe. Do kotła na paliwa stałe - stosujemy kominy z blachy ze stali żaroodpornej

Kominy ceramiczne: (Schiedel)

Polecamy również kominy ceramiczne, które mogą być wolnostojące lub wznoszone razem ze ścianami. Produkowane są w odmianach przeznaczonych do odprowadzania spalin o różnych zakresach temperatury i przeznaczenia.

Grzejniki

Nowoczesne grzejniki mają ciekawy kształt oraz wygląd. Można je zawiesić na ścianę lub umieścić w podłodze. Proponujemy stalowe (płytowe gładkie i profilowane), aluminiowe, konwektorowe lub żeliwne. (Buderus, Brugman, Purmo, Cosmonova). W naszej ofercie są również dekoracyjne grzejniki łazienkowe (Instal-Projekt, Enix, Zehnder)

Wodne ogrzewanie podłogowe

to polecany przez nas najnowocześniejszy system ogrzewania domów jednorodzinnych. Optymalnym systemem ogrzewania domków jednorodzinnych jest połączenie ogrzewania podłogowego z niskotemperaturowym ogrzewaniem grzejnikowym w układzie rozdzielaczowym.

Kolektory słoneczne

służą do podgrzania wody. Stosujemy kolektory słoneczne płaskie i próżniowe - to także nowoczesna technika grzewcza z zastosowaniem naturalnej energii słonecznej. Urządzenia wykorzystują energię promieniowania słonecznego, które docierają do Ziemi w postaci fali elektromagnetycznych.

Kominki

dodają uroku, budują pewien niepowtarzalny nastrój, a oprócz swych walorów estetycznych są one również jednymi z najbardziej ekologicznych źródeł ciepła. W naszej ofercie znajdziecie Państwo kominki zamknięte, z płaszczem wodnym, współpracujące z instalacją grzejnikową centralnego ogrzewania.

Nasze prace wykonujemy solidnie i terminowo. Instalacje centralnego ogrzewania wykonujemy na rurach miedzianych, stalowych, PE, PP lub w systemie Hep2

Projekt i wykonanie: strony internetowe cms katowice pozycjonowanie2007 - Strony Internetowe CMS - Wszelkie prawa zastrzeżone.